Bayram Bektaş Kimdir ? | Türk Bilgin

Bayram Bektaş Kimdir ?

Futbol kariyerinin yanı sıra, teknik direktörlük kariyerinde de başarı basamaklarını birer birer tırmanan Bayram Bektaş kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, daha önce çalıştırdığı takımlar hakkında bilgi yazımızın devamında.

Bayram Bektaş Kimdir?


TFF 1. ligde 2017/2018 Sezonunda Ümraniyespor ile ligde geride kalan 13. haftanın sonunda liderliğe ambargo koyarak müthiş bir sıçrama yapan, Ümraniyespor teknik direktör Bayram Bektaşın gelmesinden sonra bileği bükülmüyor. Peki Bayram Bektaş Kimdir?

Futbol Kariyeri


1974 doğumlu olan Bayram Bektaş, Fransa’nın Auxerre takımın alt yapısında yetişmiş ve Türkiye’de  Süper ligde ilk kez Sarıyer formasını daha sonra sırasıyla Antalyaspor buradan Altaya ve Altay Kulübünde göstermiş olduğu performans ile de Beşiktaş’a transfer olmuştur. Bayram Bektaş’ı herkes  futbolculuk kariyerinde sol ayağı ile çektiği sert şutlarından tanır. Gurbetçi futbolcu Fransızca, İngilizce’yi iyi derecede bilmektedir.

Bayram Bektaş’ın futbola veda etmesi bir hayli hüzünlü ve çok erkendir. Bayram Bektaş talihsiz bir sakatlık geçirince tedavi süreci boyunca yaklaşık 2 yıl sahalardan uzak kaldıktan sonra kendisine o dönemde Hiçbir Süper Lig kulübünden teklif gelmeyince o da, şimdiki adıyla 1.lig’deki takımlardan gelen teklifleri reddederek çok genç bir yaşta futbol hayatını sonlandırmıştır.

Teknik Direktörlük Kariyeri


Bayram Bektaş futbolu ne kadar erken bıraktıysa, teknik direktörlüğe de, bir o kadar erken başladı desek yanılmış olmayız. İlk olarak Sivasspor’da 34 yaşındayken sportif direktör olarak göreve başladı. Sivasspor’da 1 yıl sportif direktörlük yaptıktan sonra sırasıyla Bucaspor, Eskişehir, Elazığ, Gaziantep daha sonra da Katar’de 2 yıl kalıp Teknik direktör olarak Türkiye’de Elazığspor, Gaziantep BüyükŞehir Belediyespor sonra yine Elazığspor ve Şuanda içinde bulunduğumuz 2017/2018 sezonunda Ümraniyespor’un teknik direktörlük görevini yapmaktadır.

Bayram Bektaş Ümraniyespor ile adım adım hedefe doğru yürürken geçenlerde Beinsport ekibi tecrübeli hoca ile vip özel programının konuğu oldu. Futbol dair önemli açıklamalar yapan Bayram hoca;”Hedefim bu sene Ümraniyespor ile Şampiyonluk Yaşamak” dedi ve bu ligde (1.lig) başarılı olarak bir üst lig olan Süper Ligde takım çalıştırmak istediğini söyledi.

Yorum

Yorum

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status