Bulut Kaya Kimdir? | Türk Bilgin

Bulut Kaya Kimdir?

Ümraniyespor ile birlikte yıldızı parlayan futbolculardan olan Bulut Kaya Kimdir?, Bulut Kaya’nın biyografisini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bulut Kaya Kimdir?


5 Temmuz 1989 İstanbul Üsküdar doğumlu olan  Bulut Kaya, futbola Ümraniyespor altyapısında başladı. Bulut Kaya’nın Ümraniyespor’da futbol oynamaya başladığı yıllarda Ümraniyespor henüz amatör ligde mücadele ediyordu.

Mevki olarak  orta sahada oynayan Bulut Kaya, gerektiğinde ön libero mevkisinde de iyi derecede oynayabiliyor. Bulut Kaya; Ümraniyespor’un Bölgesel Amatör Ligde mücadele ettiği 2010/2011 sezonunda forma giydiği 26 maçta 9 gol atarak Ümraniyespor’un Türkiye Sportoto 3. Lige şampiyon olarak çıkmasında büyük katkı sağlamıştır.Her geçen gün kendini geliştiren futbolcu, Ümraniyespor’un 3. ligdeki ilk Sezonu olan 2011/2012 sezonunda yine 26 maç forma giymiş ve 3 gol atmıştır. O sezon Ümraniyespor ligi orta sıralarda bitirmiş. 2012/2013 sezonunda ise, Ümraniyespor formasıyla 31 maç sahaya çıkan Bulut Kaya 5 gol atarak takımının 2.lige yükselmek için playofflara kalmasında büyük katkı sağlamıştır. Her geçen yıl kendini geliştiren Bulut Kaya aslında Ümraniyespor’un alt yapıya ne kadar önem verdiğini de göstermektedir.

Kariyeri ve Başarıları


Bulut Kaya Ümraniyespor formasıyla; 1 Bölgesel Amatör Lig Şampiyonluğu, 1 Türkiye Sportoto 3. Lig Şampiyonluğu, 1 Kez de, Türkiye Sportoto 2. Lig Şampiyonluğu yaşamıştır. Toplamda ise Ümraniyespor ile 3 kupa kaldırmış, Ümraniyespor’un amatör liglerden TFF 1.Lige yükselmesinde her sezon en az 26 maç forma giyerek büyük katkı vermiştir.

Bulut Kaya 2017/2018 sezonunda Ümraniyespor’un 8 maç formasını giymiş ve Ümraniyespor ile 1.lig liderliğine kadar yükselmiştir. Kariyerinde Ümraniyespor’dan başka bir takımda forma giymeyen Bulut Kaya bir futbolcunun (takımı ile birlikte 2017/2018 sezonunda 14.hafta sonunda TFF. 1.Ligde 28 puanla 2. sırada yer alan Ümraniyespor sezon sonu şampiyon olursa ki, çok iddialı gidiyorlar, ) amatör liglerden Süper lige nasıl yükseldiğini gösteriyor.

Bulut Kaya’ya ve Ümraniyespor’a Süper Lig yolunda bir Ümraniyeli olarak başarılar dilerim.

Yorum

Yorum

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status