Diş Taşı (Tartarı) Nasıl Temizlenir? | Türk Bilgin

Diş Taşı (Tartarı) Nasıl Temizlenir?

Aşağıda zamanla dişlerimizin dibinde oluşan tartarları diğer adıyla diş taşlarından kurtulmanın ve bunu evde basit bir şekilde yapabilmenin çeşitli yollarını belirttik. Uygulayıp uygulamamakla siz mükellefsiniz Bu sitede yer alan bilgiler bilgi amaçlıdır. Kesinlikle insanlara fayda sağlamak bilinci ile hareket ediyoruz, ancak oluşabilecek herhangi bir durumdan site sorumlu tutulmamalıdır.

Güzellik bir çok unsuru içinde barındıran bir kavramdır. Fakat kesin olan bir şey var ki; güzelliğin ilk adımı hijyenik ve bakımlı olmaktır. Temiz ve düzgün görselliğimizin en önemli unsurlarından biri dişlerimizdir. Gün içerisinde yediğimiz, içtiğimiz bir çok şey zamanla dişlerimizde sararma, lekelenme ve tartar (diş taşı) oluşumuna neden olmaktadır. Diş sağlığımızı korumak ve güvenle gülümseyebilmek aşılamayacak bir problem değildir. Evde uygulayacağınız yöntemlerle diş tartarlarından kurtulmak ve beyaz dişlere sahip olmak oldukça kolay.

Diş Tartarı İçin Evde Uygulayabileceğiniz Gargara Tarifleri

♦ 1 çay kaşığı biberiye, nane ve lavantayı iyice karıştırın ve 1 tatlı kaşığı kaynar su ekleyin. 15 dakika beklettikten sonra ağız gargarı olarak kullanın. Zamanla diş tartarlarının ( diş taşlarının) düştüğünü göreceksiniz.

♦ 2 çay kaşığı kadar şeker, 4 damla nane yağı ile  4 çay kaşığı borik asit çözeltisini ve 4 bardak suyu karıştırın. 1 litrelik kaba yerleştirin ve iyice karıştırın. Bu karışımı gargara olarak kullanın.

♦ Son tarifimiz; 4 yemek kaşığı ay çiçek tohumu, 4 yemek kaşığı ıhlamur çiçeği ve 4 bardak suyu bir tencerede karıştırın. Yarım saat kadar pişirin. Her yemek sonrası gargara olarak kullanın. Artık güvenle gülümseyebilirsiniz.

 

Yorum

Yorum

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status