Dişeti Şişmesi Neden Olur, Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir | Türk Bilgin

Dişeti Şişmesi Neden Olur, Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir

Bu sayfanın içeriğinde dişeti şişmesi neden olur, dişeti şişmesinin nedenleri, dişeti şişmesi nasıl tedavi edilir, dişeti şişmesine ne iyi gelir, dişeti şişmesi nasıl geçer ve dişeti şişmesi hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Dişlerdeki Şişliğin Nedenleri


Dişlerdeki şişmenin çok sayıda nedeni vardır.Neden ne olursa olsun genellikle bakteriyel bir enfeksiyon sonucu ortaya çıkar.

Evde bunun için yapabileceğiniz bazı şeyler varken gibi, teşhis edilmeli ve bir ateş ve yüz şişmesi eşlik, özellikle diş hekiminiz tarafından tedavi edildi. Diş şişmesine ek olarak tüm bu semptomları yaşıyorsanız, enfeksiyon yayılıyor olabilir ve bu tür yutma güçlüğü veya nefes gibi ek sağlık sorunları, neden olabilir. Eğer derhal doktorunuza başvurunuz yapamıyorsanız,  acil servise gitmek önerilir.

Dişeti Şişmesinin Temel Nedenleri


Diş apsesi: Bu genellikle dişin kökünde aşırı diş çürüğü neden olur ve her ikisi de diş ve diş eti şişmesi neden olabilir. Genellikle basit bir diş ağrısı olarak başlar. apse diğer belirtileri kötü nefes, ateş, diş hassasiyeti ve şişmiş salgı bezleri bulunur.

Yirmilik dişler tahriş: oluşabilir şişme, diş eti kırmaya yirmilik dişler girişimi gibi. Bu baskıyı hafifletmek için, diş hekimi ve ağız cerrahlar sıklıkla yirmilik dişler kaldırma ameliyatı tavsiye eder. Yine şişme, yirmilik dişler kaldırılması olabilir aşağıdaki ağzını iyileşene kadar sakız ve diş bölgelerinde fark edilebilir. Bazı rahatsızlığı gidermek için herhangi bir bakteri mücadele, tuzlu ılık su ile birkaç saatte ağzınızı çalkalayın emin olun. Ağzınızın tarafına karşı Buz paketleri de ağrı yatıştırmaya olabilir.

Dişeti iltihabı: Bu, kabarık, kırmızı ve tahriş olmuş dişeti en sık nedenidir. Özellikle diş ipi veya fırçalama sonra, dişeti kanaması, aynı zamanda dişeti iltihabı belirtisi vardır. Daha önce size şansını diş sağlığı üzerinde bunun etkilerini tersine çeviren daha iyi, dişeti iltihabı tedavisi.

C vitamini


eksikliği: şişmiş dil olarak dişlerin etrafındaki şişlik, bu vitamin eksikliği bir belirtisidir. Doktorlar ve diş hekimleri genellikle sadece daha fazla meyve yemek değil tavsiye değil, aynı zamanda C vitamini takviyesi alınması olacaktır.

Diş Şişmesi Nasıl Geçer, Tedavisi Nasıl Yapılır?


Eğer büyük ölçüde diş eti çizgisinin dişlerde ve aşağıdaki zararlı bakterilerin miktarını azaltır günlük diş ipi ve fırçalama ile ağzınızda şişlik karşı önlem alabilir iken, diş-fırçalayıcılar en adanmış eşitlemek için olabilir. Bir çare bu bakterileri uzak durular, çünkü tuzlu su ile gargara etmektir. Ancak, yayılmaya başlar, özellikle bu sadece bir ev çıkar ve sorun profesyonel dikkat gerektirebilir.

Son zamanlarda yeni bir ilaç başladık, özellikle diş hekiminiz ve doktorunuzla konuşmak için emin olun. Bazı ilaçlar diş şişlik yan etkileri vardır. Eğer diş macunu veya gargara da diş ve diş eti tahriş ve durumu daha da ısıtıyor fark eğer doktorunuza görene kadar da, kullanmayı bırakın.

Şişme ciddi bir sorun olabilir ve bu gibi ele alınmalıdır. Diş hekimleri sadece ağrıyı tedavi ancak olası kök nedenini, bakteriyel enfeksiyon hedef olmaz antibiyotik ve ilaçlar reçete edebilir.

Yorum

Yorum

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status