En Cazip Banyo Dekorasyon Fikirleri | Türk Bilgin

En Cazip Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo Fikirleri

Ufak dokunuşlarla ban­yolarınızı çok daha kullanımı kolay ve şık ortam­lara dönüştürebilir, banyonuzda geçirdiğiniz dönemleri eğlenceli duruma getirebilirsiniz. Ban­yonuzun manzaraünde büyük değişiklıklar gerçekleştirme amacıyla bütçeniz uygun olmayabilir, kendiniz bir şeyler gerçekleştirme isteyebilirsiniz. Bu gibi hallerde ufak değişiklıklar yaparak hoş bir banyo deko­rasyonu oluşturabilirsiniz. Siz kıymetli okuyucularımıza sun­mak amacıyla bir araya getirdiğimiz fikirlerle hayalini kurduğunuz bir banyoya kavuşabilmeniz bundan sonra çok kolay.

Banyonuzda kullanımı kolay ve şık alanlar açmak istiyorsanız, kolay depolama alanları yaratarak pek çok eşyanızı saklayabilirsiniz.

1)- Banyonuzda kullanımı kolay ve şık alanlar açmak istiyorsanız, kolay depola­ma alanları yaratarak bütün şahsi bakım ürünlerinizi, havludan temizlik eşyalarına kadar pek çok eşyanızı saklayabilirsiniz. Genellikle ufak ban­yolu evlerde kolay ve akıllı saklama çözümleri gerçekleştirme banyonuza hareket kısmı açarak sizi gerektiğince rahatlatacaktır.

2)-Birçok ev kadınının her alanda gereksinim duyduğu çekmece içi düzenleyici­ler banyolarda resmen yaşam kurtarır duruma geldi. Banyo dolaplarının raflı bölümlerine çekmece içi düzenleyiciler yerleştirerek çok daha derli toplu olmasını ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz, isteğe bağlı saç, cilt ve yüz bakımı amacıyla kullandığınız ürünleri ve yerleşti­receğiniz detaylı eşyalarınızı düzen­leyiciler yardımıyla ortadan kaldırarak görüntü kirliliğine son verebilirsiniz.


3)-Kadınların çok sık kullandığı ve vazgeçemediği eşyalardan biri de kuşkusuz saçlarını şekillendirmek amacıyla kullandıkları aletler. Saç şekillendirici­lerinin çok yer kapladığını düşünen­ler amacıyla gerektiğince kolay bir saklama kısmı oluşturabilir, hem yerden tasarruf etmek hem de şık bir çözüm üretmek amacıyla maşanızı, düzleştiricinizi ya da saç kurutma makinanızı rulo pvc yardımıyla banyo dolabınızın iç kapağına yapıştırabilirsiniz. Bir diğer kolay fikirse ahşap bir dosya kutusunu ya da gazeteliği dolabın iç kapağına monte ederek, saç kurutma makinesi ve saç şekillendiricileri amacıyla derli toplu bir şekilde kullanabileceğimiz saklama kısmı oluşturmamız olası olabi­lir. Bir diğer depolama örneği de tel sepet ya da klasörler kullanarak banyo dolabınızın yan yönüne geniş, tel bir sepet monte ettirerek alan açabilir­siniz.

NOT: Banyonuzda kullanımı kolay ve şık alanlar açmak istiyorsanız, kolay depolama alanları yaratarak pek çok eşyanızı saklayabilirsiniz.

4)- Banyolar da aksesuar kullanmak bir ayrıcalıktır. Önemli aksesuarlardan biri de çiçeklerdir. Çiçekler kullanarak banyoda değişik tasarımlar uygula­yabilmek olası. Örneğin renkli cam şişelere, kavanozlara yerleştirmiş olduğunuz çiçekleri banyonuzdaki köşelere ko­yabilir, bu kavanoz ve şişeleri banyoda­ki dolabınızın, lavabonuzun üzerinde, küvet kenarlarında ya da hoşunuza gidecek bir köşede kullanabilirsiniz.

5)- Tepsiler de bütün evin detaylı bölgelerinde kullanabileceğiniz bir banyo aksesuar çeşididir. Banyonuzun tipine ve renklerine göre yapabileceğiniz şık tepsilerde, misafirin banyo da kullanacağı havluları, sabunları, şampuan vb. malzemelerinizi yerleştirerek kullanıma sunabilirsiniz.

6)- Birçok eşya gibi evde sarfedilen dolaplar da vakitle eskiyerek yıpranır. Yıpranan banyo dolaplarını değiştirmek istiyoruz onları değişik bir renge boyatıp zarif çiçek desenleriyle yeni ve dayanıklı bir görüntü kazandırabilirsiniz.

NOT: Tepsiler de bütün evin detaylı bölgelerinde kullanabileceğiniz bir banyo aksesuar çeşididir.

7)- Banyolara daha natural bir manzara kazan­dırmak amacıyla, zemini sudan etkilenmeyen parke ile döşemek de uygulayabileceğiniz değişik fikirlerden biri. Doğal ve sıcak bir gözlem bırakan ahşap kullanarak banyoyu daha ferah bir manzarae kavuşturabilirsiniz.

8)- Sıra dışı dekorasyona meraklıysanız ve ilgi çekici aksesuarlar kullanmayı seviyorsanız, merdivenden havluluk gerektiğince ilginç bir fikir. Evde kul­lanmadığınız eski ahşap bir merdiven varsa havluluğa dönüştürerek yeni bir oluşuma imza atabilirsiniz.

9)- Hasır sepetler resmen cankurtaran gibi lavabonuzun altına koyarak değer­lendirmek size alan açar ve havlu­larınızı hasır sepederde muhafaza etmek sureti ile yerden tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.

10)- Son olarak Yaz aylarının vazgeçilmezi deniz havasını banyonuzda hissetmek isteyebilir o havayı estirebilirsiniz. Nasıl mı? istiridye kabuklarından meydana gelen mumlukları banyonuzda tercih edip, deniz kabuklarından ve deniz yıldızlarından yapılmış dekoratif bir ayna ile bunu yaşatabilirsiniz.

Yorum

Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status