Cep Telefonu ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? | Türk Bilgin

Cep Telefonu ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Merhaba bugün bu yazımızda sizlere Android telefonlardan Facebook’ta nasıl canlı yapma hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bir sonraki makalemizde buluşmak dileğiyle…

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?


İlk olarak işletim sistemi android olan akıllı cep telefonumuz ile facebook üzerinden canlı yayın yapabilmemiz için cihazımızın android sürümünün 5.0 ve üstü olması gerekiyor. Bu sürümün altındaki cihazlarda Facebook;  Güncellemelerini kısıtladığı için yani telefonumuza herhangi bir facebook güncellemesi gelmediği için, şuanda android 5.0’ın altındaki sürümlere sahip cep telefonlarından canlı yayın yapılamamakta. İleri bir tarihte olur mu? Göreceğiz bakalım olabilir de olmayabilir de. İkinci olarak şu konuyu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Şuanda sadece facebook sayfası olmadan kendi profiliniz üzerinden de facebook’ta eğer kullandığınız cep telefonu android 5.0 ve üzerinde bir sürüme sahip ise canlı yayın yapabiliyorsunuz.

Öncelikle cihazınızın android sürümü hakkında bilgi almanız için cihaz ayarlarından, cihaz hakkındaya girip, android sürümünüzü öğrenebilirsiniz.  Eğer cep telefonunuz Samsung S5 ise yani Samsung S4’ün üzerinde bir model ise, ancak android sürümünüz 5.0’ın altındaysa cihazınızın android sürümünü güncellemek için yine aynı şekilde ayarlar bölümünde bulunan arama yerine yazılım güncelleme yazarak güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi yapmanıza rağmen facebook’ta canlı yayın yapma butonu gelmeyen kişiler var ise; Facebook uygulamasını telefonunuzdan silip kaldırıp googleplay’dan tekrar facebook’u cihazınıza indirerek ve facebook andorid uygulamasını güncelleyerek  bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Şunu unutmamakta fayda var. İndirdiğiniz Facebook uygulamasının sürümü en az 81.0.0.22.70 olması gerekiyor.

Yukarıda sıraladığımız işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra facebook canlı yayın için yapmanız gereken çok daha basit;  Facebook’ta normal durum, fotoğraf, video paylaştığınız bölüme gelerek, buradan  tam durum bildirimi yaptığınız bölümün altında canlı yayına geç butonu geliyor canlı yayın butonuna tıklayarak Android işletim sistemine sahip cep telefonunuzdan facebook üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz.

Konu Hakkında Bilgilendirici Video


Yorum

Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel