Hamilelikte Diş Ağrısına Evde Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer | Türk Bilgin

Hamilelikte Diş Ağrısına Evde Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer

Yazımızın içeriğinde gebelikte diş ağrısına bitkisel çözümler, gebelikte diş ağrısı nasıl geçer, hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir, hamilelikte diş ağrısı nasıl geçer gibi sorulara cevap veren özellikle Hamile kadınları ilgilendiren bir yazı bir sonraki bilgilendirici makalemizde görüşmek dileğiyle.

Hamilelikte diş ağrısına ne iyi gelir?


Hamilelik sırasında, vücudunuzda bir sürü değişiklik meydana gelir.Kilonuz artar,sabah kalktığınızda mide bulantısı ve genelde yorgunluk olur.Hamilelik öncesinde dişlerinizden herhangi birisinde çürüme,boşluk ve iltihap varsa hamilelik döneminde vücudun tamamında oluşacak değişikliklerden dişlerinizde etkilenecektir.Diş iltihabı oluşacak ve hamileliğinizde diş ağrısı çekmenize sebep olacaktır.Dolayısıyla hamilelik döneminde diş ve diş eti bakımı çok önemli bir hale gelmektedir.

Hamilelik sırasında diş ağrısı neden olur?


Dişte meydana gelen şişme ve dişeti iltihabı gibi olaylar ile diş çürüğü gebelikte daha net görünür. Hamilelikte diş ağrısının nedenlerinden bazılarını sıralayalım:

♦ Hamile iken diyet değişiklikleri. Sen farklı yemek. Eğer hamile iseniz ve sık sık şeker içeren gıdalar günlük alımını artırırken, daha fazla süt içmek eğilimindedir. Bu diş çürümesi ve alabilirsiniz boşluklar yönetmek için diş bakımı için ihtiyaç yol açar.

♦ Gebelikte dişeti iltihabı. Şişlik ve diş eti iltihabı ile sonuçlanır hamilelik sırasında vücudun hormonal ortamda değişiklikler var. Bu gebeliğe bağlı gingivitis bunlar oluştuğunda ağrılı diş etleri, sakız enfeksiyonları, diş hastalığı ve hatta abseleri neden olabilir. Gebelikte kadınların yarıdan fazlası gebeliğe bağlı gingivitis bir dereceye gelişecektir. Sadece ortak bir olgudur.

♦ Eğer gebelik sırasında kusma zaman Sabah bulantıları sorunları., Midenizde gelen asit ağız mide kadar gelebilir ve kavite uyaran asit dişleri yıkayabilirsiniz. Bu gebelik sırasında diş çürümesi ve diş ağrısı neden olur.

♦ Kalsiyum eksikliği. Fetus kemiklerin gelişmesine yardımcı olmak için gebelik boyunca ekstra kalsiyum almanız hamile ihtiyacı olan kadınlar. diş minesi demineralize olur ve ağrılı diş çürümesi meydana böylece bile takviyesi ile, sık sık düşük kalsiyum içeriği muzdarip.

♦ Hamile Oral hijyen sorunları. Kadınlar duyarlılıkları çok sayıda ve bazı diş macunu tat ve / veya koku duyarlı hale gelir. Sonuç olarak, onlar diş çürümesi, diş eti problemleri ve diş ağrısı riskini artırır dişlerini daha az, fırça.

Hamilelik Sırasında Diş Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?


Çoğu hamile kadın hamilelik sırasında tedavi dişlerini olması konusunda endişe ediyor. Ancak, doktorlar ve diş hekimleri hala röntgenleri kullanarak ve diş ağrısı ağrı için ilaç bazı önlemler ile gebelik sırasında tedavi herhangi diş problemleri yaşıyorsanız, tavsiye ederiz.

X-ışınları Gebelikte


Birçok kadın hamilelik bile diş röntgen sırasında röntgen her türlü alma hakkında endişe duyuyorlar. Eğer hamilelik sırasında bir diş ağrısı varsa, diş hekimi bu mümkün olup olmadığını röntgen yapmadan sorunun dikkat çekmek için çalışacağız. sorunun dikkat çekmek için röntgen yapmak gerekli ise X-ışınları bu alanlara alamadım, böylece diş hekimi tiroid bezi üzerinde bir kurşun önlük ve kurşun örtü giymek isteyecektir. X-ışınları daha sonra güvenli bir şekilde yapılabilir ve diş hekimi diş sorunu tedavi yardımcı olmak için kullanılabilir daha fazla bilgiye sahip olacaktır.

Hamilelik sırasında İlaçlar


gebelikte kullanılmak üzere uygun değildir bazıları diş ağrısı ağrı için mevcut ilaçlar bir çeşitlilik vardır. Örneğin, araştırma hamilelik sırasında Percocet veya oksikodon alarak istenmeyen doğum kusurlarına neden olabilir belirtti. Bu gibi konularda, çünkü böyle bir asetaminofen (Tylenol) olarak gebelikte güvenli ilaçlar yerine kullanılabilir, böylece hamile diş hekimine anlatmak önemlidir. Antibiyotikler de gerekli olabilir. Bazı antibiyotikler, penisilin gibi, gebelikte almak için güvenli ve gebelik sırasında antibiyotik gerekir enfeksiyonların tedavisinde sizin için reçete edilecektir.

Doğal Hamilelik sırasında diş ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?


Geleneksel diş uygulamaları kullanarak gebelikte toothaches bakımı hakkında bazı endişeler vardır gibi zararlı röntgen veya ilaçlar olmadan diş ağrısı ağrı gidermek için deneyebilirsiniz doğal şeyler vardır, sen merak edebilir. Bazı basit ilaçlar tamamen doğal ve güvenli ve doğal diş ağrısı rahatlatmak için denenebilir olduğunu mevcuttur. İşte denemek için bazı şeyler şunlardır:

♦ Sıcak kompresler. Sıcak, nemli bir bez alın ve diş ağrısı oluştuğunu yüzün yanına uygulayın. Bu etkilenen bölgeye dolaşımını artırır ve ağrının kaynağını mücadele için bağışıklık sistemini sağlar.

♦ Soğuk buz. Bir ağrıyan dişin rahatsızlık hafifletmek bir çanta içinde buz kullanılarak bir soğuk kompres. buz soğuk su kullanın ve onunla temiz bir bez ıslatın, bunu sıkın ve yüz tarafında koydu. bezelye veya doğranmış sebzeler bile torba diş ağrısı neden olan sinirleri uyuşturmak için yüzünüzde bir buz paketi olarak kullanılabilir.

♦ Karanfil. Karanfil yağı veya normal diş diş ağrısı ağrı gidermek için gebelikte kullanılabilir. Bir karanfil çiğnemek veya ağrıyan dişin üzerine doğrudan uygulayarak, bir pamuk üzerine karanfil yağı koymak sadece olabilir. Karanfil ağrıyı hafifletir sadece ama çürümüş diş ile ilişkili bulaşıcı bazı belirtileri rahatlatmak bir antiseptik.

♦ Sarımsak. Sarımsak diş ağrısı tedavisi için bir asırlık çaredir. Sen diş ağrısı sorunları gidermek için sarımsak bir parça ezilmiş sarımsak karanfil koymak ya da çiğnemek olabilir. Sarımsak doğrudan diş enfeksiyonu neden olan bakterileri saldıran bir antibiyotik ajan alisin içerir.

♦ Soğan. Birkaç dakika için çiğ soğan parçası üzerinde çiğneme deneyin. Bu acıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır. çiğneme çok zorsa, suları ağrıyı hafifletmek izin için diş tepesinde bir soğan bir dilim koyun.

♦ Ispanak. Çiğ ıspanak yaprakları hamilelik sırasında diş ağrısı rahatlatmak çıkıyor. hamur bir tür yapmak veya ıspanak ağrıların dindirilmesi için yaprakları doğrudan çiğnemek bazı ıspanak yaprakları ezin.

♦ Guava yaprağı. Guava yapraklarından suyu diş ağrısı ağrı için bir gargara çözüm olarak hizmet verebilir. Sen yaprakları doğrudan çiğnemek veya gargara yapmak için tuzlu kaynar suda yaprakları koyabilirsiniz. suları diş derinliklerine alabilirsiniz şekilde gargara emin olun.

♦ Ilık su. Bu son derece basit bir ev çözümdür. tuz biraz alın ve ılık suyla karıştırın. gargara olarak kullanın ya da dişlerinin arasına açılmış herhangi bir gıda parçacıkları çıkarmak için durulama ve diş ağrısı ağrı gidermek için.

♦ Şeker içeren yiyeceklerden uzak durun. Eğer hamile olduğunda şeker oranı yüksek olan gıdaların tüketimini önlemek gerekir. Şeker diş ağrısı ağrı daha da kötüleştirebilir dişler üzerinde plak katkıda bulunur.

Eğer gebelik sırasında diş ağrısı gidişatı durduramayacağını Ancak, bu daha iyi olurdu. Yani düzenli olarak diş sınav ve herhangi bir sakız ve diş sorunlarını önlemek için daha önce olduğu gibi iyi ağız hijyeni tutun.

Konu Hakkında Bilgilendirici Video


Yorum

Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status