Samsung Galaxy A7 2017 Telefon İncelemesi ve Özellikleri | Türk Bilgin

Samsung Galaxy A7 2017 Telefon İncelemesi ve Özellikleri

Merhabalar bu yazımızda Samsung Galaxy A serisinin modeli olan A7’yi sizler için inceleyip bu telefon hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Samsung Galaxy A7 Telefon İncelemesi


Samsung galaxy A serisi daha önceki yıllarda hayatımıza giren ama 2016 itibariyle de donanımsal ve bazı tasarımda çizgisel olarak yeniliklere giden zaten tanıdığımız, bildiğimiz bir seri. Daha önceki A serisi modelleri inceleme imkanı bulduysanız boyut olarak aslında farklı farklı gittiğini görmüşsünüzdür. A3’ten A7’ye kadar, A3 daha küçük cep telefonlarını sevenler için, A5 5.2’lik boyutuyla orta derecede büyüklükteki telefon sevenler için, A7’de ise dizayn ve tasarım anlamında bir farklılık olması açısından da ekran boyutunu biraz daha büyüterek 5.5’ e kadar çıkartmış. Bu tarz telefonları kıyaslarken; neye ihyiyacınız olduğuna bakacaksınız, aldığınız teknolojik ürünün hayatınızın hangi noktasında ne amaçla kullanacağınıza karar vererek almanızda fayda var. Bunların hepsini hallettiyseniz bundan sonraki aşamada; teknik özellik ve göze hoş ve şık gelmesi, tasarımsal anlamdaki artılar devreye girmeye başlıyor.

Dizayn anlamındaki artıları gerçekten oldukça elimize aldığımız zamanda bile hissettiren ve Samsung’un Galaxy serisinde görmeye alıştığımız ve aynı zamanda A serisinde de devamını getirdiği güzel ve şık tasarım bütün telefonlarda olduğu gibi A7’de mevcut.  Tasarım burada aynı zamanda dayanıklılıklar harmanlanmış bir durumda, çünkü hem daha güzel, daha şık olabilmesi açısından metal ve camın bir araya gelmesi, hem de gorilla glassın sağlamlığı sayesinde hem telefonun çok daha çekici halde olması hem de çok daha sağlam olması tasarlanmış ve amaç edinmiş, aynı zamanda metal ve camın bir araya gelmesi sadece sağlamlık değil, kullanırken elinizde ağır ve oturaklı, sağlam bir telefon olduğunu biliyorsunuz ve doğal olarak bu da size kaliteli bir telefon kullandığınız hissini yaşatıyor. Gorilla glass bir ekrandan tasarlandığını ve 5.5’ büyüklüğüne sahip ekrana ve 1920×1080 Super Amoled (Full Hd) bir çözünürlüğe sahip ve Super Amoled ekran sayesinde de oldukça canlı, yerinde siyahlar ve parlak renkler ile güzel çözünürlükte videoları, fotoğrafları inceleyebildiğiniz ve uygulamalarda gezinti yapabildiğiniz bir çözünürlüğe sahip.

Samsung Galaxy A7 8 çekirdekli 1.6 ghz işlemci gücüne sahip bir işlemciye sahip. 3 gb’lık ram ve 16 gb’lık dahili depolama alanına sahip, Bu dahili depolama alanını siz arzu ederseniz mikrosd ile arttırabiliyorsunuz.  Bu işlem ve donanım gücünün arkasında 3300 Mah’lık bir pil mevcut. Çözünürlük, Full hd işlem ve bellek durumu baktığımızda gerçekten sağlam ve 3300 Mah’lık bir pil gerçekten bu kapasitede telefonu rahat bir şekilde 1 gün idare etmeye yetiyor.

Samsung’u uzun yıllardan beri takip edenler ve Samsung’tan haberdar olan bütün kullanıcıların bildiği gibi Samsung’un Amiral Gemisi dediğimiz modelleri  var, bugün 2016 itibariyle Samsung S6 ve Samsung S6 Egde gibi modelleri mevcut. Bu telefonlar gerçekten bugün raflarda bulabileceğiniz en iyi özelliklere sahip telefonlar ancak, Samsung bu özellikleri kullanıcılara sunarkende haklı olarak çıtayı maddi anlamda yüksek tutuyorlar ve yüksek tutmakda zorundalar. İşte burada A serisi devreye giriyor. Bu kadar özelliğin ve bu kadar fazla güzelliğin sahip olduğu bir cihaza kadar eğer maddi olarak alamıyorsak ama yinede ekonomi yapalım derken özellik olarak taviz vermeyelim diyorsanız burada A7 gibi bir model karşımıza çıkıyor. Bu da bizi çok fazla cebimizi yormadan iyi donanıma ve iyi özelliklere ve güzel bir dizayna sahip telefon ile buluşabilme imkanı sağlıyor.

Samsung Galaxy A7’nin Öne Çıkan Özellikleri


Öz çekim Kamerası (Ön kamera): 5 MP

Kullanılan İşletim Sistemi: Samsug A7’de Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi kullanılmış.

Batarya (Pil Gücü) : 2600 mAH

Wi-Fi Bandı: 802.11

NFC (Temassız iletişim sistemi) : var

GPS (Konum): var

GPS (yardımlı GPS):var

Mobil Bağlantı Hızı:  4.5 G destekliyor

Arka Kamera: 13 MP

Dahili (Telefonun Kendi Hafızası): 16, 32, 64,128 Gigabyte

Arttırılabilir Hafıza (Microcsd) Desteği: Samsung A7’nin hafızası arttırılabiliyor.

Ekran Boyutu: 5.5′

İşletim Sistemi: Android

İşlemci Özellikleri: 1,8 GHz Quad-Core (Dört Çekirdekli)  + 1,3 GHz Quad-Core (Dört Çekirdekli)

Ram : 3 Gigabyte

Bağlantı

Samsung Galaxy A7; Bluetooth, Dahili Modem, EDGE var.

Ekran: Super Amoled ekran

Konu Hakkında Bilgilendirici Video


Yorum

Yorum

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status