Soğan Suyu Kürü Diyeti ile Zayıflama ve Soğan Suyunun Faydaları | Türk Bilgin

Soğan Suyu Kürü Diyeti ile Zayıflama ve Soğan Suyunun Faydaları

Sayfanın içeriğinde bitkisel yöntemlerle ilgili zayıflama hakkında bilgilere ulaşabilir, soğan suyu zayıflatır mı?, soğan suyunun zayıflatıcı etkilerini ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgiler yer almaktadır.

Soğan Suyu Zayıflatır mı?


Dünyanın %80’inin çağın hastalığı olarak görülen obezite yani aşırı şişmanlık ile başı belada. Aşırı yemek yeme alışkanlığı her defasında biraz daha biraz daha yiyeyim derken kilolar da alıp başını gidiyor. Obezite o kadar ilerlemiş durumda ki, batılı gelişmiş ülkeler obeziteye karşı tedbirler almak zorunda bıraktı. Toplum sağlığını olumsuz yönde etkileyen obezite aşırı derecede tehlikeli bir biçimde dünyanın her yerine yayılmaya devam ediyor. Obezite karşısında ülkelerin daha olumlu sonuçlar doğurabilecek adımlar atılması gerekiyor. Aşırı yemek yeme alışkanlığı ve fazla kiloları olan kişiler tıpta bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların temelini oluşturan bitkileri, kişiler de ulaşılması ve ucuz olması nedeniyle bir çok hastalığa karşı olduğu gibi zayıflamak için de bitkilerden yararlanıyor. Günümüzde aktarların popülaritesi artarak devam ediyor. İnsanlar internetin daha da gelişmesi ile bilgilendirici makaleleri okuyarak nasıl zayıflanır? Sorusuna kendileri çözümler üretebiliyor. Gerçi her ne kadar çöplüğe dönmüş sanal alemde yine de kaliteli makaleler üreten ve insanları gerçekten bilgilendiren bloglar da yok değil. Neyse biraz konuyu dağıttık, daha fazla konuyu daha fazla dağıtmadan asıl konumuza dönelim.

Zayıflama ile ilgili bir çok bitkisel kür mevcut. Aktarlarda hazır olarak satıldığı gibi, sizde istediğiniz malzemeleri temin edip bir karışım hazırlayabilirsiniz. Tabi hazırlayacağınız bu karışım hakkında bilgi sahibi olmanız şartıyla. Besleyici ve tok tutucu özellikleri bulunan bu kürleri gündelik olarak belirli periyotlara bölerek ve buna ek olarak yapılan spordan sonra nasıl kilo verdiğinizi gözlemleyebilirsiniz. Yanlız bir konuya da değinmeden geçmeyeceğim öneri niteliğinde olan bu konu tembelleri ilgilendiriyor. Makalemize başlarken obeziteden bahsedip zararlarını yazmıştık. Eğer zayıflamak için sadece doğal bitkisel karışımları içip, hiç bir şey yapmadan yan gelip yatıyorsanız o bitkisel kürün faydasından çok zararını görürsünüz ve sonuç olarak bozulan bir sağlık ile karşı karşıya kalırsınız. Bu duruma düşmemek için hareketli olmalı, yürüyüş yapmalı ve spor yapmalısınız. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bunları önemsemeniz gerekmektedir.

♦ Bitkisel yöntemler ile zayıflamaya çalışırken kesinlikle vücudumuzun dengesi için diğer ürünleri de tüketmemiz gerekir. Zayıflamak için doğal ürünleri aşırıya kaçmamak şartıyla kullanmak gerekmektedir. Bu ürünlerin aşırı tüketimi vücudumuza yarardan çok zarar getirebilir. Zayıflamak için kullanılan bitkisel ürünlerin en başında soğan suyu gelmektedir. Soğan suyu doğru ve spor ile endeksli bir biçimde kullanıldığında gerçekten sonuçları oldukça faydalı olabiliyor.

♦ Genelde ismi soğan çorbası diyeti, soğan suyu diyeti ve soğan kürü olarak bilinen soğan suyu; en başında da belirttiğimiz gibi zayıflamak için tek başına yeterli değil. Soğan suyunu düzenli aralıklarla kullanarak, yediğimize içtiğimize dikkat ederek ve en önemlisi düzenli aralıklarla spor yaparak zayıflamak mümkün.

♦ Zayıflamak için uyguladığınız diyet programı ve yapacağınız çeşitli egzersiz hareketlerine endeksli olarak düzenli kullanılan soğan suyu, vücudumuzun metabolizmasını hızlandırarak vücuttaki toksinlerin daha hızlı dışarı atılmasını sağlar. Hızlı çalışan metabolizma sayesinde de daha çabuk kilo vermeye başlarız.

♦ Peki zayıflamaya neden soğanın kendisi değil de, suyunun faydalı olduğuna gelince uzmanların soğan üzerinde yaptığı araştırmalar ve gözlemler neticesine göre soğanı kesmek soğanın yapısındabolca bulunan uçucu enzimlerin kaybolmasından kaynaklandığını belirtiyor. Bu nedenden soğanı kesip yemek yerine direk suyunu çıkarıp içmek zayıflamak için çok faydalı olmaktadır.

Soğan suyunun faydaları


♦ Soğanın suyu çıkarılarak içilmesi kişiyi kalp ve damar hastalıklarından koruyarak, kalp sağlığını güçlendirmektedir.

♦ Vücudumuzun bağışıklık sistemine yaptığı olumlu katkı ile bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlayarak hastalıklara karşı vücudun daha dirençli ve sağlıklı olmasını sağlar.

♦ Dolaşım sistemi üzerinde olumlu faydaları gözlenmiştir. Özellikle dolaşım bozukluğu olan kişilerin soğan suyunu içmeleri tavsiye edilmektedir.

♦ Vücut yapısı kan olarak çok zayıf olan kişiler soğan suyu tüketerek bu durumu ortadan kaldırabilirler. Zira soğan suyunun kan yapıcı bir özelliği vardır.

♦ Soğan suyunun hiç şüphesiz ki en önemli özelliği vücudumuzda bulunan yağ tabakasını çözücü özelliği ile çözerek vücudun daha çabuk kilo vermeye başlamasına yardımcı olur.

♦ Yapısında bulunan ve ”ester’‘ adı verilen yapılar sayesinde kan pıhtılaşmasının önüne geçmektedir.

♦ Soğan suyu içen kişinin stresten uzak kaldığı gözlemlenmiştir.

♦ Soğan suyunun iyi derecede balgam sökücü olduğu bilinen faydalarındandır.

♦ Özellikle prostat hastalığı olan kişilerde iltihaplanmalardan kaynaklanan şiddetli ağrıları azaltıcı etkisi bulunuyor.

♦ Yapısında bulundurduğu flavonoid maddesi sayesinde damar genişletici özelliği bulunuyor. Bu özelliği ile de tıkanan damarları açarak kalp krizi riskini büyük ölçüde azaltmaktadır.

♦ Kadın hastalıklarından olan polikistik over sendromu hastalığının tedavi sürecinde iyileşmeyi hızlandırıcı bir etkiye sahip olan soğan suyu kullanılabilir.

♦ Vücudumuzun metabolizmasını düzenleyip normal seviyede tutarak tansiyon ve kan şekeri değerlerini olması gerektiği noktada sabitleyici özelliği bulunmaktadır.

♦ Soğan suyu yapısında bulunan sulfosid enzimi sayesinde iyi derecede antibiyotik olma özelliği taşır.

Konu Hakkında Bilgilendirici Video


Yorum

Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel DMCA.com Protection Status